Program Svetového stretnutia rodín 2022

V Ríme

Od 22. - 25. júna bude prebiehať v Aule Pavla VI. vo Vatikáne Teologicko-pastoračný kongres so sprievodnými aktivitami. V stredu 22. 6. o 18.00 sa uskutoční festival so svedectvami rodín za prítomnosti Svätého Otca.  Ostatné dni bude kongres doplnený o sprievodné slávenia, eucharistickú adoráciu, pastoračné konferencie a panely, ktoré prinesú do dialógu pastoračné skúsenosti z celého sveta. Na týchto iniciatívach sa zúčastnia najmä delegáti z biskupských konferencií a medzinárodných hnutí zapojených do pastorácie rodín. 

V sobotu 25. júna o 17.15 sa na Svätopeterskom námestí uskutoční svätá omša, ktorá bude okrem pozvaných delegátov otvorená najmä pre rodiny z Rímskej diecézy, ktoré sa budú môcť zhromaždiť okolo svojho biskupa, Svätého Otca. Svätá omša v sobotu podvečer bola zvolená preto, aby rodiny na celom svete mohli v nedeľu sláviť Eucharistiu so svojimi biskupmi. Program vo Vatikáne sa ukončí v nedeľu na obed modlitbou Anjel Pána so Svätým Otcom na Námestí svätého Petra. Jednotlivé podujatia bude samozrejme môcť sledovať každý prostredníctvom streamingu a čiastočne aj v televízii. 

Podrobný program 22. - 26. jún 2022

Celý program si môžete stiahnuť TU (sekcia "Iné")

Viac informácií o oficiálnom programe v Ríme nájdete v tomto článku TKKBS


V slovenských diecézach

Druhá forma stretnutia s dejiskom v jednotlivých diecézach bude závisieť od iniciatívy miestnych biskupov, ktorí podľa témy stretnutia "Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti" môžu naplánovať iniciatívy a s využitím spoločných symbolov Desiateho Svetového stretnutia rodín, ako sú logo, modlitba, hymna a grafické materiály

Informácie o programe v jednotlivých slovenských diecézach nájdete TU


Program vysielaný v TV LUX

streda 22. 6., 18:00 hod. - 20.00 hod - priamy prenos z Festivalu rodín v Ríme

sobota 25.6., 18:30 hod. - priamy prenos svätej omše z Vatikánu 

nedeľa 26.6. 10.30 - priamy prenos slovenskej svätej omše z Poltára (Rožňavská diecéza)

nedeľa 26.6. 13:00 - Koncert Radosť z hudby z X. Svetového stretnutie rodín v Ríme

https://www.tvlux.sk/content/read/svetove-stretnutie-rodin-v-rime-2022